Jablečný mošt 100% BIO Beutelsbacher 0,2 l

Neohodnoceno
 
BIO Efekt lupa
 

Čistá 100% jablečná šťáva z přímého lisování, ne z koncentrátu,0,2l.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 24,79 Kč bez DPH
30 Kč
Kód produktu 1826
Značka Německo
Kategorie Nápoje
 

Tato čistá 100% jablečná šťáva z přímého lisování (tj. ne z koncentrátu) je vyrobena z jablek pěstovaných podle přísných zásad biodynamického zemědělství a je certifikována jako demeter. Pro výrobu moštu byla použita na slunci uzrálá čerstvá jablka z vyhlášených sadařských oblastí v jižním Německu a odrůdy hodící se nejlépe pro výrobu moštu. Výsledkem je skutečně vyvážená přirozeně příjemně sladká a lehounce nakyslá chuť.
Co to je přímé lisování? Běžné džusy jsou vyráběny z koncentrátu, který se vyrábí odpařováním vylisované šťávy. Takto zahuštěný džus je levnější na přepravu a skladování. Před plněním do konečného obalu se koncentrát naředí vodou. Zahušťování má negativní vliv jak na obsah vitamínů, tak na chuť džusu. Džusy z přímého lisování se získávají lisováním čerstvého ovoce a okamžitým stáčením vylisované šťávy. Džus se poté pasterizuje krátkým šetrným zahřátím, které zajistí mikrobiologickou nezávadnost džusu. Pasterizovaný džus se nemusí skladovat až do chvíle otevření v ledničce. Rozdíl mezi džusem z koncentrátu a džusem z přímého lisování je patrný na první doušek - ochutnejte!
Je šťáva vhodná pro vegany? Někteří výrobci po vylisování šťávy filtrují přes želatinu. Beutelsbacher při výrobě želatinu NEPOUŽÍVÁ a šťávy této značky jsou tudíž vhodné i pro striktní vegany. 

Co to je demeter? Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované. Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci můsí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti. Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.

ZEMĚ PŮVODU: Německo

SLOŽENÍ: lisovaná šťáva z jablek z kontrolovaného biodynamického zemědělství

UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY: Výrobek neobsahuje stopy alergenů.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100ML:

Energetická hodnota 210kJ/50kcal
Tuky 0,1g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,02g
Sacharidy 11,5g
z toho cukry 11g
Bílkoviny 0,1g
Sůl 0,005g


NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Jablečný mošt 100%. Není vyrobeno z koncentrátu. Pasterováno. Podíl ovocné složky 100 %. Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 5 dnů.

EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE-ÖKO-007
Zemědělská produkce EU

Hmotnost 0.95 kg
Zařazení Džus