Železo 45 mg + Vitamín C 250mg 120 tablet

Neohodnoceno
 
 

Obsahuje bisglycinát železnatý, který nezpůsobuje nevolnosti. V balení vhodném i pro vegany, 120 kapslí.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 437,50 Kč bez DPH
490 Kč
Kód produktu 2822
Značka ASO - Zdravý život
Kategorie Doplňky stravy
 

Bisglycinát železnatý je chelátovou formou železa, která má vysokou biologickou aktivitu a využitelnost. Bisglycinát železnatý je stabilní molekula, která nenese elektrický náboj a nereaguje s ostatními živinami (jiné formy železa mohou negativně ovlivnit například vstřebávání vitaminu C a E nebo vápníku), díky tomu se nerozkládá v žaludku a nedotčený se dostává do střev, kde je snadno vstřebán. Bisglycinát železnatý oproti jiný formám železa nedráždí zažívací trakt (například síran železnatý může způsobovat nevolnosti nebo zácpu).

Vstřebatelnost obsaženého železa je podpořena přidaným vitamínem C, který zvyšuje absorbci železa v těle až 4x.

Železo je důležité pro tvorbu červených krvinek a červeného krevního barviva  - hemoglobinu. Ten zajišťuje okysličování organizmu a tím i jeho odolnost a výkonnost. Železo také významným způsobem přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Složení: Bisglycinát železnatý, vitamin C (přírodní zdroj, z fermentované kukuřice). Obal kapsle: hydroxypropylmethylcelulóza.

Doporučené dávkování: Denně 1 kapsle (45mg železa + 250mg vitaminu C) spolu s 200ml vody. Užívat před jídlem. 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhražkou pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v chladném, suchém a tmavém místě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hmotnost 0.054 kg
Zařazení doplňky stravy